Kukull domatesh

  1. Merrni gjysmën e domates dhe largojani pjesën e brendshme. Le të mbeten vetëm muret e jashtme.
  2. Në një enë përzini thërrimet e bukës, djathin e parmezanit dhe pluhurin e hudhrës. Mbushni domaten me këtë masë dhe rrafshojeni mirë.
  3. Preni ullirin në rriska dhe vendosni dy rriska në vend të syve. Vendosni gjethen e dafinës në vend të gojës.
  4. Merrni një tepsi të vogël dhe mbulojeni me letër për pjekje. Vendoseni në të domaten e mbushur. Merrni shpagetat e ziera dhe rendisni në formë flokësh.
  5. Futeni kukullën në furrë për 8 deri në 12 minuta. Lini të ftohet pastaj shërbejeni për fëmijën tuaj.
Tags:domate
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
20/04/2017
1/2
domate
6 lugë të mëdha
thërrime buke
5 lugë të mëdha
parmezan i grirë
1 majë luge
hudhër pluhur
1
ulli i zi
10
fije shpagetash të ziera
1
gjethe dafine
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.