Kërpudha me vezë

Lani dhe pastroni kërpudhat dhe prisni në feta të holla.

Ngrohni vajin dhe shtoni këpurdhat, përzieni deri sa të avullohet uji.

Shtoni kripën, piperin, disa pika salcë tabasko dhe erëza të thata.

Përzieni të gjitha këto dhe lërini që të ftohen pak.

Pastaj shtoni vezët e prera, majonezin, si dhe preni kashkavallin në feta të holla.

Pjekeni në furrë për rreth 5 minuta, në 200 gradë.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
21/07/2017
400 gr
këpurdha
4 lugë
vaj
4
vezë të ziera
150 gr
majonez
80 gr
kashkavall
Kripë
Piper
salcë tabasko
1 lugë gjelle
erëza të thata
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.