Kekë të mbushur

  1. Ngroheni furrën në temperaturë 200 gradë C, më pas merrni një tepsi për kekë të vegjël dhe lyeni me sprej gatimi (një tepsi nga ato me vrima për mafinsa).
  2. Në një enë të madhësisë mesatare rrahni të gjithë përbërësit derisa të fryhen.
  3. Në një sipërfaqe të bërë me miell shtrijeni petën për kekë dhe prisni katrorë të vegjël (rreth 20 copa), dhe shtypni secilën në enën për kekët e vegjël.
  4. Recetën për petën mund ta gjeni këtu

 

  1. Më pas hidhni një lugë gjelle të masës në secilën hapësirë keku në enë. Pjekeni për 12-14 minuta apo derisa masa të fryhet e të theket.
  2. Lini të ftohen ashtu në enë për 2 minuta para se t’i shërbeni. Ju bëfshin mirë!

Postuar nga
Admin
Postuar me
31/03/2017
Sprej për gatim,
2
Vezë të mëdha
½
Gotë kremë e trashë
1
Lugë gjelle barishte të copëtuara (majdanoz, borzilok, qepë të reja etj.)
2
Lugë gjelle speca të pjekur të copëtuar
¼
Lugë çaji kripë e trashë
1/4
Lugë çaji piper i zi
½
Petë për kroasantë
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.