Kek me patate dhe vezë

Ngrohni furrën në 180 gradë.

Qëroni patatet dhe prisni në rriska.

Theni vezët në një enë të thellë. Tundni mirë. Shtoni qumështin.

Shtoni patatet dhe proshutën. Shtoni kripë dhe piper. Përzijeni.

Merrni një tavë dhe lyjeni me vaj. Derdhni tërë masën në të dhe futeni në furrë.

Pjekeni për 20-25 minuta. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
30/06/2017
8
vezë
1/3
e gotës qumësht
kripë
piper
2
patate të vogla
rriska proshute
vaj
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.