Keçap shtëpie

Vendosni një tigan të madh të rëndë mbi një nxehtësi të lartë dhe shtoni të gjithë përbërësit.

Përziej rregullisht për të shmangur djegien e hudhrave.

Kur masa të jetë trashur mjaftueshëm largojeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet. Futeni nëpër kavanozë dhe mbajeni ën vend të errët, të ftohët!

Përdoreni edhe në vend të salcave të kuqe.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
05/10/2017
5 kg
domate të freskëta dhe të ëmbla
1 lugë
mustardë
disa thelpinj hudhre
1
spec (djegës apo të ëmbël sipas dëshirës)
35 gram
sheqer të errët
1/2 e gotës
uthull molle
pak kripë
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.