Kaçamak me miell misri

  1. Marrim një enë të thellë dhe e mbushim me ujë. E kriposim dhe e vendosim mbi zjarr.
  2. Shtojmë ajkën e kuzhinës dhe e lëmë të vlojë.
  3. Kur uji me ajkë të ketë vluar e derdhim në të miellin e misrit gradualisht dhe e përziejmë vazhdimisht me një lugë druri derisa të trashet.
  4. Ulim temperaturën dhe e lëmë që të trashet ashtu në vete.
  5. Nëse duam t’i japim formë, duhet ta bëjmë këtë sa është i ngrohtë. Mund të shërbehet për tu ngrënë i ngrohtë apo i ftohtë. Ju bëftë mirë!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
05/07/2017
2 dcl
ujë
1 lugë gjelle
ajkë kuzhine
2 lugë gjelle
miell misri
1 lugë gjelle
kos
Pak djathë të grirë
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.