Hot Dog amerikan (në tre mënyra)

Merrni hotdogët dhe fusni nëpër bukët. Pastaj përgatisni mbushjet për secilin.

 

#1

Ngrohni gjalpin në një tigan në temperaturë mesatare. Shtoni qepët dhe fërgoni derisa të marrin ngjyrë të artë. Shtoni qepët e fërguara tek dy hot dogët e parë bashkë me trangujt e coptuar.

 

#2

Fërgojeni lakrën turshi të coptuar për dy minuta. Shtojeni tek dy hot dogët tjerë dhe shtoni edhe djathin.

 

#3

Fërgoni qepët me vaj ulliri në temperaturë mesatare për rreth 5 minuta. Shtoni salcën e domateve dhe fërgoni edhe për dy minuta tjerë. Shtoni masën tek dy hot dogët e fundit dhe shërbeni.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
30/05/2017
6
hotdogë
6
bukë për hotdog
1 lugë e madhe
gjalpë
1
qepë e madhe e coptuar
1/2 e gotës
tranguj turshi të coptuar
4
rriska djath
1/2 e gotës
lakër turshi e coptuar
1 lugë e madhe
vaj
1
qepë e madhe e prerë në rriska
2 lugë të mëdha
salcë domatesh
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.