Çorbë me perime

Në një tigan të thellë hedhni vajin e ullirit dhe derdhni të gjitha perimet e coptuara në të për fërgim.

Shtoni tre gota ujë njëra pas tjetrës duke përzier perimet vazhdimisht.

Shtoni mëlmesa sipas dëshirës.

Lejoni që perimet të zihen në temperaturë të ulët. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
22/06/2017
2 lugë të mëdha
vaj ulliri
2
patate të coptuara
1/2
qepë e coptuar
2
thelpinj hudhre të coptuar
1
kungulleshkë e madhe e coptuar
1 lugë e vogël
kripë
3 gota
ujë
2
speca somborka
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.