Bukë me kuleçë e mbushur me pulë

  1. Ngrohni furrën në 200 gradë.
  2. Prisni bukën me kuleçë në mes dhe largoni pjesën sipër.
  3. Vendoseni pjesën e poshtme në një tepsi.
  4. Në një enë të vogël përzieni majonezin me mustardë dhe pastaj lyeni bukën e prerë me këtë masë.
  5. Shpërndani farfaronat e coptuar mbi bukën dhe pastaj edhe me mish pule të thërrmuar.
  6. Vendosni rriskat e mozarellës mbi.
  7. Merrni pjesën e sipërme të bukës dhe vendoseni mbi.
  8. Në një enë përzieni gjalpën e shkrirë me hudhër dhe majdanoz. Lyjeni bukën mbi me këtë masë.
  9. Pjekeni për 10 minuta në furrën e ngrohur paraprakisht derisa të shkrihet djathi.
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
30/05/2017
1
bukë me 12 kuleçë
2 lugë të mëdha
majonez
1 lugë e madhe
mustardë
3 lugë të mëdha
farfarona të coptuar
200 gr
mish pule i zier
6
rriska mozarella
1 lugë e madhe
gjalpë i shkrirë
1/2 e lugë së vogël
hudhur pluhur
2 lugë të mëdha
majdanoz i grirë
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.