Akullore e pjeshkës

  1. Në një tigan të madhësisë mesatare rrahni së bashku sheqerin, qumështin, të verdhat e vezëve, dhe kripën.
  2. Vendoseni tiganin në zjarr në temperaturë mesatare dhe rraheni derisa masa të fillojë të vlojë.
  3. Uleni pak temperaturën dhe vazhdoni ta rrahni masën për 5 minuta apo derisa ajo të fillojë të trashet.
  4. Vendoseni në një enë të madhe pastaj përzieni me pjeshka, kremën e ëmbëlsirave, kremën e trashë dhe vanillën.
  5. Mbulojeni me ndonjë mbështjellëse plastike dhe lëreni të ftohet në frigorifer për 2 orë më pas e vendosni masën e formuar në një mjet për përgatitje të akulloreve dhe e përgatisni sipas udhëzimeve të prodhuesit.
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
07/07/2017
2 ½ gota
sheqer
1 gotë
qumësht
4
të verdha vezësh
pak kripë
2 gota
pjeshka të freskëta
1 gotë
kremë ëmbëlsirash
1 gotë
kremë e trashë
1 lugë çaji
ekstrakt vanille
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.