Akullore e boronicës

  1. Në një enë të madhësisë mesatare rrahni së bashku kremën e ëmbëlsirave, vezët, sheqerin dhe kripën.
  2. Vendosni tiganin në zjarr në temperaturë mesatare dhe rrahni masën derisa të flluskojë.
  3. Vendoseni në një enë të madhe dhe lëreni të ftohet, më pas rraheni me kremë, vanillë dhe boronica.
  4. Mbulojeni me ndonjë mbështjellëse plastike dhe futeni të ftohet në frigorifer derisa të ftohet, rreth 2 orë.
  5. Hidheni masën në një enë për përgatitje të akulloreve, dhe përgatiteni sipas udhëzimeve.
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
22/05/2017
2 gota
kremë ëmbëlsirash
4
vezë
½ gotë
sheqer
¼ lugë çaji
kripë
1 gotë
kremë e trashë
1 lugë çaji
ekstrakt vanille
2 gota
boronica
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.