Akullore me biskota Oreo

  1. Merrni 2/3 e biskotave dhe bluani në një blender apo përpunues ushqimesh, ndërsa pjesën e mbetur thërrmoni me duart tuaja.
  2. Në një enë të madhe rrahni kremën e trashë dhe vanillën me shpejtësi të lartë derisa të formohet një masë e butë.
  3. Përzieni me qumështin e kondenzuar derisa të përzihen mirë, bastaj shtoni edhe biskotat e bluara.
  4. Shpërndajeni masën në një enë dhe mbulojeni me folie dhe futeni në friz për 6 orë derisa të forcohet.
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
15/05/2017
2 gota
kremë e trashë
400 ml
qumsht i kondenzuar i ëmbël
340 gr
biskota oreo
1 lugë çaji
vanillë
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.