Supë me perime

Për 5 persona

Patatet, karrotat, kungulleshkën dhe burania pastrohen e priten në copa kubike mesatare. Pastrohen edhe bizelet.

Në një tigan vëmë vaj dhe fërgojmë karrootat dhe kungulleshkën.

Shtojmë salcën e domateve. Shtojmë ujë të vluar dhe i lëmë të marrin valën. Shtohen perimet e tjera. Në fillim bizelet dhe buraniat e më pas edhe patatet. E lëmë të vlojë në temperaturë mesatare për 15-20 minuta. Shtojmë kripë dhe piper të zi dhe majdanoz të grirë

Postuar nga
Admin
Postuar me
16/02/2017
1.5
Litra ujë
3
Patate
4
Karrota
1
Kungulleshkë
½
Gotës bizele
8
Burania
1
Filxhan vaj
1
Qepë
1
Lugë e madhe salcë domatesh
Kripë
Piper i zi
Majdanoz
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.