Sallatë me mish viçi

Mishi pritet në pjesë të vogla, i shtohen trangujt e prerë në rrathë. Coptojmë qepën dhe majdanozin. I shtojmë tek mishi dhe trangujt.

Shtojmë edhe uthull vaj, kripë, piper dhe mustardë (senfi).

Servohet mbi fleta të sallatës së gjelbër. Ju bëftë

Postuar nga
Admin
Postuar me
16/02/2017
200 gr
Mish viçi i zier
2-3
Tranguj turshi
1
Qepë
½
Majdanoz
Uthull
Vaj
Kripë
Piper
½
Lugë mustardë (senf)
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.