8 kostumet më të mira të fëmijëve për Natën e Shtrigave

Pa dyshim Nata e Shtrigave është shumë e dashur për fëmijë. Ata në këtë natë kanë mundësinë të shprehin kreativitetin e tyre duke u veshur si princesha apo heroi i preferuar. Të bëhen engjuj apo paksa të frikshëm.
Këtu gjeni disa nga kostumet më kreative të fëmijëve për këtë festë.

1. Harry Potter
Prindërit e këtij vogëlushi me siguri janë fansa të zjarrtë të Harry Potter meqë vendosën që të voglin e tyre ta veshin si ky magjistar i ri në Halloween-in e tij të parë.

 

2. Mumjet
Këta dy fëmijë deshën që të bëhen paksa të frikshëm për Natën e Shtrigave ndaj vendosën të bëhen mumje. Dy mumje shumë të bukura ama.

 

3. Statuja e Lirisë
E ëma e kësaj vogëlusheje duhet të jetë shumë kreative meqë vendosi që të bijën ta bëjë Statujë të Lirisë për Halloween. Vajza duket shumë e lumtur me kostumin.

 

4. Supermeni
Të dy fëmijët e kësaj familjeje deshën të bëhen Supermeni për Natën e Shtrigave, dhe prindërit e tyre nuk ua prishën qejfin.

 

5. Pjata me makarona
Një kostum shumë qesharak i një pjate me makarona. Shihet në fytyrën e djaloshit se sa shumë e pëlqen ai kostumin e tij.

 

6. Princesha
Asnjëherë nuk mungojnë princeshat për këtë festë. Në fakt kjo bukuroshe duket si një princeshë e vërtetë.

 

7. Merimanga
Ky vogëlush tejet i ëmbël është shëndrruar në një merimangë për Natën e Shtrigave. Shumë ide kreative.

 

8. Të moshuarit
Këta fëmijë kanë vendosur të bëhen si gjyshërit e tyre për festë, dhe rezultati ka dalë tejet i ëmbël.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.