Çaj xhenxhefili kundër kollës dhe ftohjes

 

Nëse sapo ju ka nisur dhimbja e fytit, apo keni temperaturë dhe kollë duhet të konsumoni çajin me kombinimin xhenxhefil-mjaltë- lëng limoni.

Kur jeni me grip apo keni kollë vitamina C është shumë e domosdoshme. Po ashtu edhe elementët e tjera që gjenden tek mjalti ju ndihmojnë për forcimin e sistemit imunitar.

Për ta bërë këtë çaj ju nevojiten:

ujë i nxehtë,

1/2 lugë çaji xhenxhefil pluhur,

mjaltë

lëng limoni që i shtohet në fund.

Konsumojeni këtë çaj dy herë në ditë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.